Drugi rozbiór OFE ….czyli jak założyć dobre IKE !

Drugi rozbiór OFE ….czyli jak założyć dobre IKE !

Decyzje podjęte , koniec otwartych funduszy emerytalnych jest nieunikniony !  Co  dalej … według propozycji rządu : środki z OFE (średnio po ok 10 000 zł minus 15% prowizja ) zostaną przekazane do IKE .                                                                                                                                       Większość rodaków nie posiada takiego konta więc  proponuję jak najszybciej je założyć ….

Załóż dobre IKE z NN investments partners .       

Poniżej krótki poradnik .Po kliknięciu w link powyżej zostaniemy przeniesieni na stronę funduszu .

Wchodzimy w zakładkę IKE i podajemy swoje dane. Należy pamiętać że dane weryfikujemy przelewem z własnego rachunku bankowego (szczegóły np. takie jak adres zamieszkania muszą być zgodne) . Przesyłamy wpłatę minimalną 50 złotych.

I mamy  IKE 🙂

O IKZE oraz funduszach NN investent partners można poczytać tutaj:

http://lokacyjny.pl/tag/ikze/

Pamiętaj środki zdeponowane (odłożone na IKE bądz IKZE ) są twoimi środkami i co najważniejsze podlegają dziedziczeniu !

Załóż dobre IKE z NN investments partners .

Polecam również przeczytać artykuł na money.pl

https://www.money.pl/emerytury/zmiany-w-ofe-jak-sprawdzic-ile-pieniedzy-odlozylismy-6371023661790849a.html

 

 

 

3 odpowiedzi do “Drugi rozbiór OFE ….czyli jak założyć dobre IKE !”

  1. Założenie własnego IKE nie ma znaczenia dla OFE. Środki z OFE zostaną przekazane na IKE stworzone specjalnie przez rząd w wyniku przekształcenia OFE na IKE z funduszami inwestycyjnymi skąd środków nie będzie można wypłacić przez osiągnięciem wieku emerytalnego.
    Własne IKE funkcjonują i będą funkcjonować niezależnie na starych zasadach i można z nich wypłacić pieniądze także przez 60-tym rokiem życia tyle że z podatkiem Belki..

    1. Chcesz IKE założone przez rząd ….Ty wybierasz ! Ale myślę że własne przemyślane inwestowanie we „własnym ” IKE i na własnych warunkach to jest to. IKE możesz mieć tylko jedno 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *